Aktualitet

Me maskë “Basha hajde”/ I moshuari në Lezhë surprizon gjatë vaksinimit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:22 - 09/04/21 |
mapo.al

Fushata e vaksinimit masiv me vaksinën kineze Sinovac vijon në të gjithë vendin për grupmoshën mbi 65 vjeç.

Në Lezhë duket se të moshuarit përpos dëshirës për tu vaksinuar me vaksinën kineze Sinovac, kanë dhe frikën e ndikimit të saj.


 

Pensionisti nga Lezha me maskë ku shkuan “Basha Hajde”, gjatë marrjes së vaksinës thekson se nëse pëson gjë nga kjo vaksinë të afërmit e tij do të marrin hak.“Ishalla dashtë zoti nuk më gjen gjë. Po më gjeti gjë, unë s’kam çfarë të bëj se do kem vdekur, por ato që kam lënë pas kanë me marr hak. Ouu ca është mo kjo, rrasi telin kinez në të”, ka thënë pensionisti.


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas