ShowBizz

Më paragjykojnë se jam nga fshati!/ Moderatori tregon për dhunën verbale që ka përjetuar

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:17 - 15/05/20 |
mapo.al

Moderatori i njohur Rudi Hizmo, ditën e sotme ka qenë i ftuar në emisionin ‘Ftesë në 5’. Gjatë minutazhit të caktuar ai ka treguar se personalisht ka provuar dhunë verbale, nga meshkuj të tjerë, teksa në studio po flitej rreth mesazhit që i kishin dërguar gazetares Zhaklin Lakatari.


See the source image


Ai është shprehur se duke qenë se është personazh publik në rrjetet sociale hedh video nga më të ndyshmet, dhe për këtë ka marrë dhe komente fyese. “Unë jam personazh publik vetë dhe videot që kam bërë, video funny (humoristike), apo kam provokuar dhe kontekst funny, reagimet kanë qenë nga më të ndryshmet. Edhe meshkujt marrin dhunë verbale nga meshkujt e tjerë. Po ku e gjete ti u fshatar, o injorant, më kanë komentuar. Gjuha e urrejtjes është kudo në botë”, u shpreh Rudi.

See the source image


Etiketa: ,

Pas