Humor

Me pjatën e patateve dhe mish në dorë, bluza e kamarierit vlonjat po bën namin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:51 - 06/08/18 |
mapo.al

Një video e lezeçme që tregon një lloj tradite karakteristike shqiptare po qarkullon kohët e fundit në internet.


Në të duket një prej kamarierëve të një lokali në qytetin e Vlorës, ku po zhvillohet një dasmë.


Në pjesën e pasme të bluzës së kamarierit shkruhet:Keep Calm and Merre mishin me vete në fund”.
Në fund të fundit, a nuk është kthyer në një zakon të shqiptarëve që në fund të dasmës, veçanërisht kur ushqimi ka qenë i mirë, të preferojmë që mishin e ngelur ta fusim në qese apo në letra alumini dhe ta marrim me vete?E pra, të zotët e lokalit dhe i zoti i dasmës ka menduar më së miri për këtë detaj të zakonit tonë, duke ua bërë edhe më të lehtë punën dasmorëve.

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas