Kryesore

“Më shumë kthjellime e më pak vranësira”- Parashikimi i motit për këtë të martë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:19 - 04/05/21 |
mapo.al

Paraditja sjell më shumë kthjellime e më pak vranësira.

Pas mesditës dhe e gjithë pjesa e dytë e së martës fuqizon vranësirat në territor, por sërish nuk priten reshje në 90% të Shqipërisë; ato do të shfaqen të pakta dhe në zona të izoluara gjatë pasdites.


 

Temperaturat sërish ulen me 2-3 gradë, më e ndjeshme në zonat malore, duke zbritur vlerat maksimale në 17 gradë dhe 22-23 gradë Celsius në zonat e ulëta dhe bregdetare.Era do të fryje e lehtë dhe mesatare në tokë, por deri e fortë në brigjet detare duke mbajtur dallgëzimin në 3-4 ballë në Jon.


13


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas