Aktualitet

Më shumë se 13 mijë të infektuar nga Covid në Itali
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:29 - 20/01/21 |
mapo.al

Ministria e Shëndetësisë në Itali raporton për 13 mijë e 500 raste të reja dhe 525 viktima në buletinin e saj ditor për pandeminë në vend.Sipas të dhënave të kësaj ministrie, gjatë 24 orëve të fundit u kryen më shumë se 279 mijë tamponë dhe antigjen.


Që nga nisja e pandemisë në Itali kanë humbur jetën 83.681. Ndërkohë që lajmi i mirë vjen nga spitalet ku vijon të ulet numri i të shtruarve në terapitë intensive dhe repartet e tjera.1

Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas