Aktualitet

Me syze, kapuç e veshje të zezë në kufi – mediat serbe: Haradinaj i armatosur


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:31 - 24/06/21 |
mapo.al

“Armatoset Haradinaj, video tronditëse po përhapet në Internet!”


Me këtë titull është hapur media serbe “Alo!”, e cila pretendon se Haradinaj ka qenë i armatosur teksa ka vizituar krahinën e Shalës, në kufi me Serbinë.


Një ditë më parë, ish-kryeministri i Kosovës, publikoi një video në rrjete sociale, ku shihej i veshur i gjithi me të zeza, nga veshja tek syzet e kapuçi.

Haradinaj në video, e cilësoi zonën si më të bukurën e Kosovës, ndërsa shtoi, se pak më tutje janë dhe disa fshatra të banuara nga serbët.Por kjo shëtitje e ish-kryeministrit, nuk është parë me sy të mirë nga mediat serbe, që siç duket e kanë marrë videon në formën e një “kërcënimi”. 

39


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas