Aktualitet

Me të atin para pianos – Florjan Binaj zbulon talentin që nuk ja njihnim


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:55 - 02/01/21 |
mapo.al

Florjan Binaj është një nga aktorët më të mirë të humorit në Shqipëri dhe në spektaklin “Portokalli” ju ka dhënë jetë qindra karaktereve.


Pothuajse çdo skeç të roleve të tij ai i shkruan vetë dhe madje shpesh edhe ato të kolegëve të tjerë në spektaklin e humorit.


Më herët ai na ka zbuluar se ka talent edhe në pikturë dhe e kemi parë të publikojë foto të veprave të tij.Mirëpo nuk e dinim që ai ka talent edhe në muzikë.Sot aktori i humorit ka treguar se di të luajë në piano dhe se e ka mësuar në mënyrë autodidakte me babain e tij. Florjani ka postuar në Instagram, dy video duke luajtur një pjesë të shkurtër në piano njëkohësisht me të atin.

Lexo edhe :  Florjan Binaj: Shoku im ngeli në klasë, u bë biznesmen e më mori vajzën që doja


Pavarësisht se të dy e kanë mësuar vetë instrumentin, duket se janë goxha të talentuar.

Me babin duke luajtur në piano aq sa kemi mësuar në mënyrë autodidakte nga krijimtaria muzikore e Artistit të Madh, Kujtim Laro”, ka shkruar Flori përkrah videove.

Pas postimit ai ka marrë shumë mesazhe pozitive nga ndjekës të tij, të cilët e përgëzojnë dhe shprehen të habitur për këtë anë të panjohur të aktorit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FLORJAN (@florjanbinaj)

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas