Aktualitet

Me truproja të armatosur rëndë, ja si e mbronte eskorta ish-ambasadoren Vlahutin dhe Cutillon

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:21 - 14/10/18 |
mapo.al

Vetëm pak muaj para se të largohej nga Tirana, ish-ambasadorja e Delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, Romana Vllahutin, është fotografuar në një fundjavë shqiptare në Qafë Shtamë, e rrethuar nga bodigardë të superarmatosur.


“Shqiptarja.com” publikon fotot sesi mbrohej në vendin tonë Vlahutin, masa të krahasueshme me një vend në luftë ku jeta e diplomatëve të huaj është në rrezik.


Pamjet e Vllahutin lanë përshtypje te turistët dhe banorët e Qafë Shtamës pikërisht për ekzagjerimin e masave të sigurisë. Siç duket në foto, ajo ka qenë e shoqëruar nga dy truproja të armatosur rëndë, teksa bën disa metra në këmbë në majën e Qafë Shtamës, një vend i cili shërben edhe si destinacion turistik.


 


 

 

 


Etiketa: , , ,

Pas