Rajoni

Mediat serbe: Vuçiç në shtator viziton Kosovën               Publikuar në : 11:02 - 07/08/18 |
mapo.al

Shtatori mund të jetë një muaj i rëndësishëm në zgjidhjen e çështjes së Kosovës dhe presidenti serb Aleksandar Vuçiç do të udhëtojë për në Kosovë.


Kështu shkruan gazeta serbe “Blic” sipas së cilës pas kësaj vizite, kreu i shtetit serb do të udhëtojë për në Kinë dhe më pas në New York ku do të flasë në Kombet e Bashkuara.

Përderisa zgjidhja hyn në fazën përfundimtare, presidenti i Serbisë pret një ofensivë të ashpër diplomatike gjatë gjithë Shtatorit./Klan Kosova


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas