Aktualitet

Meksi: Vendimet e Fletores Zyrtare, të detyrueshme për zbatim

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:14 - 14/06/19 |
mapo.al

Ish-kryeministri, Aleksandër Meksi, ka dalë në krah të presidentit Ilir Meta për shfuqizimin e 30 qershorit si datë zgjedhjesh. Për më tepër ai nuk pajtohet me institucionet që nuk e zbatojnë dekretin.


“Një vendim që botohet në fletoren zyrtare duhet të zbatohet detyrimisht. Politikanët duhet të bëjnë politikë dhe të zgjidhin krizën”, tha Meksi.


Sipas tij, nëse ka vullnet mund të zgjidhet kriza.


Edhe Presidenti Meta duke ju referuar KQZ, paralajmëroi se çdo institucion që refuzon zbatimin e dekretit të Presidentit do të përballet me pasoja ligjore.Etiketa: , , ,

Pas