Aktualitet

Meksikë-Shembet mbikalimi i metrosë në kryeqytet, 13 viktima dhe 70 të plagosur


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:43 - 04/05/21 |
mapo.al

Të paktën 13 persona kanë humbur jetën dhe 70 të tjerë janë plagosur.

Kjo pasi mbikalimi i metrosë në kryeqytetin e Meksikës është shembur gjatë natës.


 

Ndërkohë ekipe të zjarrfikëses dhe ekipet e shpëtimit të emergjencës ndodhen në vendin e ngjarjes.Ata po bëjnë të mundur shpëtimin dhe gjetjen e sa më shumë jetëve.


 

Ndërkohë kryebashkiakja e Mexico City, Claudia Sheibaum tha se zjarrfikësit dhe mbrojtja civili janë angazhuar në operacione shpëtimi.

17


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas