Aktualitet

Melania Trump viziton ekspozitën shumëngjyrëshe “Pa Kufij”


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:10 - 29/05/19 |
ro ot

Zonja e parë e SHBA Melania Trump ka vizituar sot ekspozitën “Pa Kufij” në Muzeumin e Artit Digjital Mori në Tokio, Japoni. Trump gjatë vizitës në ekspozitën shumëngjyrëshe u shoqërua nga Znj. Abe, bashkëshortja e Kryeministrit japonez. Melania nënshkroi autografe për studentët që morën pjesë në aktivitetin ‘Be Best’, në kuadër të ekspozitës së grupit Lab Borderless. Nën efektet dhe emocionet e ngjyrave të ndryshme, fëmijët që ndjekin shkollën publike Setagaya krijuan vepra arti për një akuarium digjital në muze, sigurisht me ndihmën e zonjës së parë të SHBA-së pikturuan disa lloje peshqish ku më pas në pikturat e tyre, morën autografe nga Melania Trump. Shikoni fotot më poshtë:

<
>
U.S. first lady Melania Trump and Akie Abe, wife of Japanese Prime Minister Shinzo Abe, tour the teamLab Borderless exhibit at the MORI Building Digital Art Museum in Tokyo, Japan May 26, 2019. REUTERS/Athit Perawongmetha - RC15BD6AAA30
13963744-7071317-image-a-19_1558837011778 13965482-7071485-image-a-17_1558844615797 13965484-7071485-image-a-1_1558855752594 13965488-7071485-image-a-16_1558844579828 13965496-7071485-image-a-15_1558844574703 13965498-7071485-image-a-13_1558844566021 13965502-7071485-image-a-1_1558844507695 13965508-7071485-image-a-2_1558844516511 U.S. first lady Melania Trump and Akie Abe, wife of Japanese Prime Minister Shinzo Abe, tour the teamLab Borderless exhibit at the MORI Building Digital Art Museum in Tokyo

 


1Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas