Aktualitet

Memorandumi për Korridorin 8, Balla: Një ndër projektet më të rëndësishme


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:01 - 19/10/21 |
mapo.al

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka përshëndetur nënshkrimin e memorandumit tre palësh mes Shqipërisë, Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut sa i takon Korridorit 8.


Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Balla deklaron se Nënshkrimi i këtij memorandumi është një hap i rëndësishëm i bashkëpunimit mes tri vendeve, për një ndër projektet më të rëndësishme për zhvillimin e Ballkanit Perëndimor.


Postimi i plotë i Taulant Ballës:Përshëndes nënshkrimin e memorandumit tre palësh mes Shqipërisë, Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut sa i takon Korridorit 8🤝🛣🚦
-Një hap i rëndësishëm i bashkëpunimit mes tri vendeve, për një ndër projektet më të rëndësishme për zhvillimin e Ballkanit Perëndimor🇦🇱🤝🇧🇬🤝🇲🇰👉Nga Durrësi-Rrogozhinë-Peqin-Elbasan-Librazhd-Prrenjas, ky korridor është dhe mbetet shumë i rëndësishëm për Shqipërinë.

#ShqipëriaeArdhmjaJonë🇦🇱⭐

#SkaKohëPërPushim🏃‍♀️ 🏃🏻‍♂️

1


Etiketa:

Pas