Shëndeti

Mëngjes i ëmbël apo me kripë? E rëndësishme që mos të lihet pas dore
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:39 - 05/10/18 |
mapo.al

Të gjithë ekspertët kanë rënë dakord se mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. Ai na jep energjinë e duhur për ta nisur ditën mbarë si dhe për t’u bërë ballë angazhimeve të ndryshme gjatë ditës.


Nëse preferoni një menu të ëmbël apo një vakt tradicional të kripur anglosaksone nuk ka shumë rëndësi, por kryesorja është që mos ta kufizoni mëngjesin vetëm te kafja klasike dhe të dilni menjëherë nga shtëpia.


Këtu janë disa këshilla se si të merrni një vakt të përshtatshëm, pa i privuar vetes asgjë, por sigurisht edhe pa e tejkaluar.


Kapuçino dhe briosh është mëngjesi tradicional në një lokal, i preferuar nga ata që nuk kanë kohë në shtëpi apo dëshirë që të përgatisin ndonjë gjë.


Edhe pse është një ritual i vogël që shumë e konsiderojnë thelbësor, fatkeqësisht nuk është zgjedhja e duhur për të nisur ditën.Etiketa: , , ,

Pas