Auto

Mercedes pritet të prezantojë bishën e re elektrike               Publikuar në : 20:30 - 02/02/19 |
mapo.al

Mercedes pritet të nxjerrë modelin e ri të makinës elektrike në vitin 2020.


Bëhet fjalë për EQV, i cili është modeli i tretë elektrik i gjigantit gjerman që tashmë rivalizon denjësisht Tesla-n, Audi-n dhe Jaguar-in.

Pritet që ky model të prezantohet në mars të vitit 2020.

 


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas