Kryesore

Merkel: Brenda vitit, të hapen negociatat me Tiranën dhe Shkupin

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:08 - 08/07/20 |
mapo.al

Berlini zyrtar sapo ka marrë presidencën 6-mujore të BE-së dhe si një ndër prioritetet e paraqitura sot përballë Parlamentit Europian, kancelarja Merkel ka përmendur rrugëtimin europian të Tiranës dhe Shkupit.


Kancelarja gjermane Angela Merkel ka shprehur mbështjetjen për hapjen e negociatave brenda vitit për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.


“Duhet të hyjmë në diskutime me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë”, thotë kancelarja, ndërsa shtoi se kjo do të ishte shenjë e perspektivës së anëtarësimit të dy vendeve ballkanike.


 Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas