Aktualitet

Merkel me liderët e Ballkanit Perëndimor: Ja pse s’i vizitova të gjitha shtetet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:35 - 14/09/21 |
mapo.al

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka vizituar sot Tiranën. Pas pritjes nga kryeministri Edi Rama në Pallatin e Brigadave, Merkel ka vijuar takimin me liderët e Ballkanit Perëndimor.


Kancelarja gjermane ndodhet në Tiranë në kuadër të Procesit të Berlinit. Takimi ka nisur në orën 12:00 në Tirana Buisnes Center, në zonën e Rinasit. Ndërkohë kanë dalë edhe pamjet e para.


Ndërsa takon kryeministrat, Merkel i falënderon ata që kanë ardhur, ndërsa shpjegon se do të donte t’i vizitonte të gjitha vendet por ishte e pamundur, pasi duhej shumë kohë.“Faleminderit që erdhët! Doja të vija në çdo vend por ishte e pamundur. Do të duhej 3-4 ditë por situata nuk e lejonte. Edi faleminderit. Është shumë bukur këtu, është investim gjerman,” – tha Merkel.

Lexo edhe :  "Danke Angela" - Rama i jep medalje mirënjohje kancelares gjermane


Në fund liderët kanë pozuar, në qendër të saj shfaqet Merkel dhe në dy anët e saj janë kryeministrat Edi Rama dhe Zoran Zaev.LEXO EDHE:

Pse Merkel qëndroi ulur gjatë himnit në Tiranë?

49


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas