Aktualitet

Merr flakë banesa në Fier, shkaku një qiri i ndezur
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:35 - 25/01/21 |
mapo.al

Fier – Banesa në katin e parë të një pallati në lagjen “8 Shkurti”, është përfshirë mëngjesin e sotëm nga flakët.Fatmirësisht nuk ka të lënduar, por vetëm dëme materiale. Shtëpia ndodhet në pronësi të të identifikuarit me iniciale Ll.Xh., 76 vjeç.


Sipas bluve, shkak i zjarrit është bërë një qiri i ndezur. Për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes, shërbimet e policisë po vijojnë punën.
Njoftimi i Policisë:Sot rreth orës 09:40, në lagjen “8 Shkurti” në katin e parë të një pallati, në banesën e shtetasit Ll. Xh., 76 vjeç, si pasojë e një qiriu të ndezur, ka marëë flakë tapeti dhe janë djegur disa orendi. Nuk ka persona të lënduar.


Shërbimet e Policisë dhe shërbimet zjarrfikëse kanë bërë të mundur shuarjen e zjarrit. Po punohet për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas