Aktualitet

Merr flakë banesa në zonën e Freskut, pallati rrethohet nga tymi
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:03 - 14/01/21 |
mapo.al

Tiranë – Një banesë në katin e tretë të një pallati në zonën e Freskut, është përfshirë mesditën e sotme nga flakët. Fatmirësisht nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme materiale.I gjithë pallati është rrethuar nga tymi, duke krijuar panik te banorët. Ndërkohë ende nuk dihet shkaku i rënies së zjarrit.


Policia dhe zjarrfikësit kanë mbërritur në vendngjarje për shuarjen e flakëve dhe zbardhjen e rrethanave.Njoftimi i Policisë:Tiranë/Informacion paraprak


Më datë 14.01.2021, rreth orës 11:30, në rrugën e Teleferikut, në Dajt,  ka rënë zjarr në banesën e shtetasit F.S., ku ka vetëm dëme materiale. Nuk ka probleme për banorët. Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas