Bota

Merr fund konflikti Turqi-Francë?! Qeveria turke dënon sulmet terroriste në Nice
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:27 - 29/10/20 |
mapo.al

Turqia ka dënuar sulmin që ndodhi sot në katedralen e Notre Dame në qytetin francez të Nices.


Në dekalratën e bërë nag qeveria turke për mediat thuhet se Turqia solidarizohet me popullin francez kundër dhunës dhe terrorizmit.


“Nuk ka asnjë arsye që mund të justifikojë vrasjen e një personi ose të justifikojë dhunën. Është e qartë se ata që organizuan një sulm kaq brutal në një vend të shenjtë adhurimi nuk kanë ndonjë vlerë fetare, humanitare dhe morale.Si një vend që lufton me lloje të ndryshme të terrorizmit dhe humbet qytetarët e tij për shkak të terrorizmit, po solidarizohemi me popullin francez, veçanërisht banorët e Nices, kundër terrorizmit dhe dhunës”, shkruhet në deklaratë.


 Etiketa: , ,

Pas