Aktualitet

Merret vendimi – Nga nesër kufizimi i lëvizjes nis në orën 20:00


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:00 - 09/02/21 |
mapo.al

Nga dita e nesërme kufizimi i lëvizjes do të nisë në orën 20:00.

Burime bëjnë me dije për Mapo, se vendimi është marrë mbrëmjen e sotme nga autoritetet shëndetësore dhe do të bëhet publik në mbledhjen e nesërme të komitetit të ekspertëve.


Mësohet se në lidhje me vendimin janë njoftuar edhe baret dhe restorantet, pronarët e të cilëve pohojnë se vendimi iu është komunikuar verbalisht.
Shtrëngimi i masave erdhi si rezultat i rritjes së ndjeshme të të infkektuarve veçanërisht në javën e fundit kur janë shënuar mesatarisht 1000 raste të reja infektimesh në çdo 24 orë.


Sipas mjekëve shtimi i rasteve në javën e parë të shkurtit është vënë re veçanërisht në grupmoshat e reja.


1Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas