Kryesore

Merret vendimi/ Universitetet vijojnë të mbyllura, mësimi ‘online’
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:51 - 21/01/21 |
mapo.al

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka publikuar masat e reja sa i përket koronavirusit.Përveç vijimit të orës policore që do të jetë njësoj, apo bllokimet e fluturimeve me Britaninë e Madhe, edhe universitetet do të mbeten të mbyllura.


Ne kemi vendosur që universitetet të vijojnë online edhe për një periudhë kohe. Vendosëm që kjo masë është në të mirë të shëndetit të studentëve”, – tha kryetarja e Komiteti Teknik të Ekspertëve Mira Rakacolli.
Sipas Rakacollit, ky vendim ka ardhur pasi ka shtim të rasteve me Covid-19 pas datës 6 Janar dhe ka shtim të virusit në Tiranë, aty ku janë edhe shumica e universiteteve.
12


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas