Aktualitet

Mesazhi i Von Der Leyen: Shqipëria ia doli me “Drejtësinë”, koha që BE të flasë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:43 - 28/09/21 |
mapo.al

Presidentja e KE, Ursula von Der Leyen është shprehur e kënaqur që turin në Ballkanin Perëndimor e ka nisur nga Shqipëria.


Ajo thekson qartë se e ardhmja e vendit tonë është në BE.


Gjatë vizitës në Tiranë, von der Leyen thotë se Shqipëria ka bërë përparim të mirë me Reformën në Drejtësi dhe ka bërë arritje.Tashmë sipas saj është koha që BE të flasë.
STATUSI NGA URSULA VON DER LEYENI kënaqur që fillova vizitën time në Ballkanin Perëndimor në Shqipëri.

Mesazhi im është i qartë: e ardhmja e Shqipërisë është në BE.

KE i qëndron fort këtij angazhimi.

Me përparim të mirë në reformat në drejtësi, Shqipëria ka arritur qartë. Tani BE -ja duhet të bëjë gjithashtu.

4


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas