Aktualitet

Mesazhi i Yuri Kim: Jam betuar kundër të gjithë armiqve të huaj e të brendshëm


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:09 - 09/01/21 |
mapo.al

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, përmes një postimi në Twitter bëri me dije se 9 janari i 2021-shit shënoi dhe një vjetorin e marrjes së detyrës si ambasadore e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri.

“Një vit më parë, në prani të miqve dhe familjes, me dorën mbi një Bibël të nënshkruar nga nëna ime, u betova se “do të mbështes dhe mbroj Kushtetutën e SHBA-së kundër të gjithë armiqve të huaj dhe të brendshëm” – shkroi Kim.Ambasadorja është përfaqësuesja më e lartë e Shtëpisë së Bardhë në vendin tonë. Ajo theksoi gjithashtu se për nënpunësit publik të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, betimi i tyre i shërbimit, që nga momenti që marrin postin është i shenjtë.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas