Kryesore

Mesazhi i Yuri Kim: Mos u dorëzoni për ata që dëshirojnë që Drejtësia të mos vijë kurrë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:59 - 23/09/20 |
mapo.al

Ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë Yuri Kim, shprehet se krijimi dhe vënia në funksionim e Gjykatës Kushtetuese është shumë e rëndësishme për të vazhduar zbatimin e reformës në drejtësi.


Sipas saj është e nevojshme heqja e pengesave dhe apelon për gjyqtarët që mos të dorëzohen për ata që duan që drejtësia të mos vijë kurrë.


”Shumë e rëndësishme për të ardhmen e Shqipërisë për të vazhduar zbatimin e Reformës në Drejtësi, hap pas hapi. Është e nevojshme për të hequr pengesat, dhe për të kërkuar zgjidhje praktike. Mos u dorëzoni kurrë për ata që dëshirojnë që Drejtësia të mos vijë kurrë”, shkruan Kim në Twitter.
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas