Aktualitet

Mesazhi të Dielën para zgjedhjeve – Bardhi: Java më e rëndësishme në 30 vite


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:50 - 18/04/21 |
mapo.al

Sekretari i Përgjithshëm i PD, dhe Drejtuesi Politik për Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi ka dhënë një mesazh sot paradite, një javë para zgjedhjeve. I rrethuar me të rinj, të cilët siç thotë kanë qënë pjesa e këtij rrugëtimi, Bardhi shprehet se kjo është java më e rëndësishme e këtyre 30 viteve. Marshimi drejt finishit, pohon Bardhi, do të njohë shpejtësi dhe ritëm të pahasur më parë, për të takuar këdo.


Statusi i plotë:


Të dielën që vjen secili nga ne, kudo, në fshat, në lagjen e tij, në qytet, ka në dorë të vendosë për jetën, për të ardhmen, për familjen.

Unë e nisa rrugëtimin me rininë e shkëlqyer të Elbasanit, dhe po shkojmë me optimizëm drejt finishit.Kemi hyrë në javën më të rëndësishme ndoshta të këtyre 30 viteve. Çdokush që ka të drejtën e votës, duhet të marrë në dorë fatet e vendit. Shqipëria, varet nga ju!Lexo edhe :  Rama: Humbëm 4 mandate nga votat e parregullta

Një jetë e sigurtë, me vende të reja pune, me paga e pensione më të mira, me subvencione për fermerin, është në dorën tuaj. Integrimi europian i vendit varet nga ju!

Marshimi ynë do të njohë kulmin këtë javë, me një shpejtësi dhe ritëm që nuk është parë ndonjëherë. Nuk do të lëmë askënd pa takuar e pa e ftuar të bashkohet me ne.

Dhe jam i bindur se të Dielën tjetër, Elbasani fiton, Librazhdi Fiton, Gramshi Fiton, Peqini Fiton, Belshi Fiton, Cërriku Fiton, Prrenjasi Fiton, Shqipëria fiton!

 

1


Etiketa: , , ,

Pas