Kryesore

Messi fiton gjyqin me Massi, tani do nxjerrë produkte me emrin e tij
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:27 - 17/09/20 |
mapo.al

Gjykata më e lartë në Europë, vendosi sot se futbolisti i njohur, Lionel Messi, ka të drejtën të regjistrojë emrin e tij si markë në treg. Ylli argjentinas fitoi kështu betejën me kompaninë spanjolle të riciklimit, Massi, që pretendonte se ngjashmëria në emra me futbollistin do ta dëmtonte atë.


Lojtari i Barcelonës aplikoi në vitin 2011 për ta regjistruar mbiemrin e tij si brend.


Por kundërshtimi nga kompania Massi, solli zvarritjen.


Gjykata Europiane e Drejtësisë, konkludoi se reputacioni dhe fama e yllit të futbollit do të ndihmojë që publiku ta ketë të lehtë të bëjë dallimin mes tij dhe firmës Massi.


 


 


Etiketa: , , ,

Pas