Sport

Messi fiton “goli më i bukur i sezonit 2018-2019” (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:11 - 09/08/19 |
mapo.al

Sipas UEFA-s goli më i bukur i sezonit 2018-2019 është i Leo Messit. Fituese ka dalë goditja fantastike e dënimit, që realizoi ylli i Barcelonës në gjysmëfinalen e parë kundër Liverpulit, që u fitua 4-1 nga katalanasit.


Në vendin e dytë u rendit Kristiano Ronaldo, me golin e shënuar në Juventus-Mançester Junajtid në sfidën e luajtur në fazën grupeve dhe në vendin e fundit në podium u rendit Danilo, me golin e tij në takimin Portugali-Serbi 1-1 në takimet e kualifikueseve për europianin.1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas