Aktualitet

Messi votohet sërish kapiten i Barçës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:42 - 12/09/20 |
mapo.al

Ekipi i Barcelonës ka zgjedhur kapitenin për sezonin e ri, dhe ai do të jetë sërish Lionel Messi. Në kampin blaugranas para startimit të kampionatit, është mbajtur votimi anonim ku Messi ka dalë fitues, dhe pas tyre Pique, Busquets dhe Sergi Roberto që do jenë zv/kapitena.


Ndërkohë Messi do të jetë edhe këtë sezon tek Barcelona, por do jetë sezoni i parë ku nuk do ketë ‘privilegje’ si dhe i detyruar të qëndrojë për shkak të klauzolës apo zgjatjes së çështjes në gjyqe.


Pritet të shihet si do të jetë marrëdhënia Messi- Koeman apo Messi- Bartomeu, por deri tani lojtarët kanë konfirmuar se e kanë mirëpritur rikthimin e Messit dhe i kanë dhënë besimin e kapitenit.
Etiketa: , ,

Pas