Aktualitet

Messi zbret në Paris, surprizohet nga fansat e PSG


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:42 - 10/08/21 |
mapo.al

Vetëm pak minuta më herët PSG zyrtarizoi blerjen ndoshta më të mirë në historinë e klubit.


Lionel Messi është zyrtarisht lojtar i Paris Saint Germain. Argjentinasi sapo ka vënë këmbën në kryeqytetin francez.


Ai është pritur nga një numër i madh tifozësh dhe doli në dritaren e vendit ku po qëndron për t’i përshëndetur.Që në fillim i ka fituar zemrën tifozëve me një bluzë të bardhë të veshur në të cilën shkruhet “Ici cest Paris” që është dhe slogani i ekipit.
Të shumtë ishin dhe tifozët që ndoqën në kohë reale fluturimin me avion të Messi-t për në Francë. Tani nuk ka më asnjë dyshime. Messi i dha fund karrierës te Barcelona dhe tani është lojtar i PSG.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas