Aktualitet

Meta anuloi 30 qershorin, Rama rinis fushatën pas 4 ditësh

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:37 - 12/06/19 |
mapo.al

Maxhoranca i është rikthyer fushatës elektorale pas ndërprerjes katër ditore. Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhdekretoi 30 qershorin si datë për zgjedhjet vendore të shtunën e kaluar gjë e cila detyroi Ramën të pezulloj9 takimet. Mitingu i planifikuar për në Kamëz ditën e dielë, u shty.


Të hënën dhe të martën nuk pati asnjë takim elektoral, ndërsa sot (e mërkurë) kryeministri udhëtoi në drejtim të Divjakës për të prezantuar kandidatin për kryetar Bashkie, Fredi Kokoneshi, i cili kërkon mandatin e dytë.

Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas