Politika

Meta bën thirrje për përmbajtje, Lleshaj akuzon opozitën
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:53 - 02/06/19 |
mapo.al

Tensionet e shënuara para Kuvendit kanë sjellë edhe reagimet e para. Presidenti Ilir Meta kërkon shmangien e incidenteve.“Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta bën thirrje për vetëpërmbajtje, shmangien e incidenteve dhe provokimeve,” shkruan Meta.


Kurse Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj akuzon protestuesit.
“Një oficer policie është dëmtuar nga mjetet e ndaluara shpërthyese që hodhën protestuesit.Drejtuesit e protestave duket se kanë financa të mëdha për të blerë mjete shpërthyese të ndaluara, por edhe vullnet të plotë për të goditur forcat e rendit,” shkruan ai në rrjetet sociale.


1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas