Aktualitet

Meta dekoron 4 ish-të përndjekur politikë në Korçë: Luftuan për demokracinë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:06 - 17/09/21 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta ndodhet këtë të premte në qytetin e Korçës, prej ku ka vlerësuar katër ish-të përndjekur politikë


Gjatë vizitës së punës në Korçë, kreu i shtetit ka dekoruar të përndjekurit Ylber Merdani, Shpresa Ballolli Merdani, Nevruz Golka dhe Petrit Bazelli.


Në fjalën e tij, Meta është shprehur se ata janë shembull i vetëdijes qytetare e kombëtare, si dhe shembull frymëzimi për brezat e sotëm e të ardhshëm.“Ata përjetuan përndjekje e dhimbje të jashtëzakonshme. Ish-të përndjekurit vlerësohen si simbole të rezistencës. Nderojmë qëndresën dhe sakrificën e katër të përndjekurve.
Ata janë shembull të vetëdijes qytetare dhe kombëtare, si dhe shembull frymëzues për brezat e sotëm e të ardhshëm. Ata bënë gjithçka për të vendosur demokracinë në Shqipëri”, tha Meta.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas