Aktualitet

‘Meta dhe Ruçi i pranojnë’ – Henze i kujton Ramës 15 kushtet e integrimit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:20 - 10/11/20 |
mapo.al

Ekspreti gjerman i marëdhënieve ndërkombëtare, Martin Henze ka reaguar me anë të një statusi në Twitter ku i kujton Kryeministrit, Rama 15 kushtet e integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian.


Me anë të një video, Henze vë në dukje deklartat e Presidentit, Meta dhe të kryeparlametarit, Ruçi të cilët sipas ekspertit i kanë përmenduar 15 kushtet në konferencën e keshillit të integrimit të zhvilluar nga kuvendi i Shqipërisë.


Ndërsa Rama nuk i njeh kushtet në fjalë për konferencën e përbashkët të integrimit mes qeverisë shqiptare dhe BE-së në këtë fundvit.Henze e quan qeverinë e Ramës autokratike që dhe se ai nuk është një interlekutor.
Statusi i Henzes:1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas