Aktualitet

Meta dhuron gjak në spitalin e Kavajës dhe ka një apel për qytetarët


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:14 - 31/03/20 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta ka dhuruar gjak në spitalin e Kavajës dhe u ka bërë apel qytetarëve që në këto momente të vështira për mbarë shoqërinë tonë të dhurojnë gjak, pasi kjo nuk lidhet me problematikat shëndetësore që shfaq pandemia COVID-19.

Postimi i Metës:


Mirënjohje Bashkisë Kavajë dhe qytetarëve të saj të mrekullueshëm, të cilët me zemër të madhe ju përgjigjën sot vullnetarisht apelit për të dhuruar gjak në ndihmë të fëmijëve talasemikë.
Akti i tyre human dhe solidariteti në këto momente të vështira për mbarë shoqërinë tonë, është një shembull i jashtëzakonshëm frymëzimi.
Dhurimi i gjakut nuk lidhet me problematikat shëndetësore që shfaq pandemia COVID-19, ndaj i inkurajoj të gjithë, në veçanti të rinjtë të udhëheqin dhe ta mbështesin vullnetarisht këtë kauzë humane.


1Etiketa: ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas