Meta: Drafti i opozitës i hap listat 100%, rrëzimi i 5 qershorit atentat ndaj demokracisë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar pasi Opozita e Bashkuar dërgoi në Këshillin Politik draftin e saj për Reformën Zgjedhore. Përmes një deklarate të shpërndarë për mediat, kreu i shtetit thekson se propozimi i opozitës hap 100% listat e kandidatëve si dhe respekton marrëveshjen e 5 qershorit. Meta paralajmëron mazhorancën se “çdo akt i … Continue reading Meta: Drafti i opozitës i hap listat 100%, rrëzimi i 5 qershorit atentat ndaj demokracisë