Kryesore

Meta me Bashën në sallën ku priten kryeministrat dhe presidentët

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:25 - 15/07/20 |
mapo.al

Takimi mes Bashës dhe kreut të shtetit Ilir Meta, u zhvilluan në një zyrë simbolike. Presidenti e priti Bashën në sallën ceremoniale ku pret krerë shtetesh dhe kryeministra.


Para takimit Meta i tregoi kryetarit të PD-së pikturën e Besëlidhjes së Lezhës. Në takimin me kryetarin e PD-së, kreu i Shtetit Ilir Meta e ka cilësuar lëvizjen e PS për ndryshimet kushtetuese, si cënim të rëndë të Ligjit Themelor.


Kreu i PD-së nga ana e tij ka vënë theksin te rreziku që i kanoset procesit të negociatave të integrimit të Shqipërisë në BE.LEXO EDHE:

Zbardhet takimi Meta-Basha: Opozita t’i qëndrojë “5 qershorit”, ndryshimi i Kushtetutës përpjekje e dështuar


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas