Kryesore

Meta: Hetim ndërkombëtar për shembjen e Teatrit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:10 - 18/05/20 |
mapo.al

Presidenti i Republikës Ilir Meta kërkon hetim ndërkombëtar për shembjen e Teatrit.


“Mbështes fuqimisht një hetim ndërkombëtar për shkatërrimin antikushtetues, të paligjshëm dhe në mënyrën më antieuropiane të Teatrit Kombëtar.


Gati të bashkëpunoj me Aleancën për Mbrojtjen e Teatrit, si dhe me çdo institucion europian dhe ndërkombëtar për Kulturën. Europa dhe bota demokratike po e kupton edhe me qartë se ç’po ndodh këtu.


Mos iu përgjigjni dhunës me dhunë, por me besim te Demokracia dhe Triumfi i saj mbi talebanizmin dhe oligarkinë”. Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas