Aktualitet

Meta i përgjigjet ftesës së Di Caprios për Vjosën: E duam dhe do ta mbrojmë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:24 - 30/03/21 |
mapo.al

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i është përgjigjur pozitivisht ftesës së aktorit Leonardo Di Caprio për lumin Vjosa.


Meta falenderon DiCaprion për solidaritetin e treguar për lumin, teksa e garanton se deri më 25 prill nuk do të lejojë asnjë vendim arbitrar për ndërtimin e HEC-eve në Vjosë.


Ai thotë se shqiptarët e duan dhe do ta mbrojnë Vjosën.Statusi nga Ilir MetaE duam Vjosën dhe përgjithmonë do ta mbrojmë! Falëminderit dhe mirënjohje Leonardo DiCaprio për solidarizimin frymëzues.Jemi të vendosur, që deri më 25 prill, të mos lejojmë me mjete demokratike çdo vendimmarrje arbitrare për ndërtimin e hidrocentraleve mbi lumin Vjosa.

#VjosaNationalParkTani


LEXO EDHE:

Nxjerr video nga Vjosa, Di Caprio: Ta shpërndajnë Rama, Basha, Kryemadhi e Meta

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas