Kryesore

Meta i përgjigjet Ramës: Profetin e kokoshkave s’ka marifet që e shpëton nga 25 prilli
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:19 - 01/10/20 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama pasi ky i fundit ironizoi planin e opozitës për rimëkëmbjen ekonomike të vendit, ndërsa mes rreshtave atakonte edhe kreun e shtetit.


Meta i drejtohet Ramës si “profeti i kokoshkave”, duke i kërkuar që të heqë dorë nga batutat bajate dhe të respektojë marrëveshjen e 5 qershorit, në çdo pikë dhe presje.


Reagimi i Metës
Profeti i kokoshkave t’i lërë batutat bajate dhe të respektojë çdo pikë e presje të Marrëveshjes Historike të 5 Qershorit. Shefin e pakicës së pakicës, nuk ka formulë e marifet që e shpëton nga data 25 prill. Por fajin për këtë situatë të rëndë psiqike, prapë e ka Opozita e Bashkuar. Se ajo e mësoi keq duke ja lënë fushën bosh për të kapur 100% të pushteteve. 
LEXO EDHE: 


Basha i kërkoi nga Durrësi që të zbatojë planin me 5 pika, Rama bën sërish ironi


Etiketa: , , , ,

Pas