Kryesore

Meta kritikon KED: Vonesa të pajustifikueshme, të ngrihet Kushtetuesja pa humbur kohë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:23 - 18/09/20 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta ka rikthyer konferencat e përjavshme me gazetarët nga Presidenca.


Në daljen e parë përpara mediave për sezonin e ri  të politikës, kreu i shtetit ka folur sërish për ngritjen pa vonesa të Gjykatës Kushtetuese dhe bërjen funksionale të Gjykatës së Lartë.


Meta kritikoi vonesat e shkaktuara nga KED në përbërjen e Gjykatës Kushtetuese.


“KED ka shfaqur problematika e vonesa të pajustifikueshme. Të ngrihet pa vonesa Gjykatë Kushtetuese dhe Gjykata e Lartë”, u shpreh Meta.
Etiketa: ,

Pas