Aktualitet

Meta me akuza të rënda: Rama është një i çmendur psiqik që e di i gjithë vendi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:32 - 15/04/21 |
mapo.al

Presidenti, Ilir Meta deklaroi sot në emisionin “Opinion” se kryeministri Edi Rama ka nevojë për kontroll mjekësor.


“Rama është një i çmendur psiqik që e di e gjithë Shqipëria. Kartela e tij mjekësore është publike. E ftoj të bëjmë të dy një kontroll mjekësor për shëndetin mendor dhe përdorimin e drogës”,- tha Presidenti Meta.


 Presidenti Ilir Meta komentoi sot në emisionin “Opinion” edhe largimin nga LSI të ish-deputetit Shkëlqim Selami, i cili sot militon në radhët e PS.
“Çim Selami hyri në LSI si djalë sportist, por nuk na tha që ishte me të kaluar kriminale. Kur doli ligji i dekriminalizimit më kërkoi që të mos ta përjashtoja, por LSI nuk i kishte asnjë detyrim këtij individi të kriminalizuar që e kishte mashtruar partinë për të kaluarën e tij.

Lexo edhe :  Pikante nga ceremonia në Vlorë/ Rama nuk i flet as Metës dhe as Lelit


Është një fytyrë ordinere, që e njeh gjithë Vlora për veprimtarinë kriminale dhe nuk ja vlen më asnjë sekondë të merrem me këtë ordiner si Selam Çimka”-, deklaroi Presidenti Meta.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas