Kryesore

Meta me tone të ashpra ndaj Ramës: Mos provoko trazira në Shqipëri
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:38 - 30/10/20 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, i bëri thirrje kryeministrit Rama të mos provokojë trazira në Shqipëri.


Meta tha se Rama për llogari të miqve të tij serbë dhe për llogari të Soros, ka 5 vite që po provokon shqiptarët.


Kreu i shtetit tha se ka ardhur momenti të ketë një ndarje përfundimtare. Teksa e quan Ramën lepur të kapur në çark, tha se ai s’mund të përballet me një luan i cili e ka për nder të bjerë dëshmor i kombit.Pyetja qe nxiti debatin, kishte lidhje me atë çfarë tha Rama në parlament, teksa u shpreh, se; çfarë kërkon Ilir Meta, të bëhet mbret apo dëshmor?


Presidenti u shpreh i vendosur se do te respektohet sovraniteti i popullit, dhe se shqiptarët me 25 prill do të vendosin për vendin dhe të ardhmen e tij.


Ai dënoi votimin e të Enjtes në Kuvend, ku Rama prishi marrëveshjen politike të 5 Qershorit, dhe ku sipas tij, ai tani kërkon të jetë edhe palë edhe arbitër.


Etiketa:

Pas