Aktualitet

Meta nderim ushtarak: Unë i parë në mbrojtje të Republikës!

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:12 - 21/11/19 |
ro ot

Pasi deklaroi se referendumi është zgjidhja e vetme, Presidenti Meta nderoi ushtarin e Gardës tek Presidenca.


Mësohet se Presidenti Meta i tha se “Ti do jesh ushtari i dytë në mbrojtje të Republikes se ushtari i Parë do të jem unë!”


Siç ai ka deklaruar në më shumë se një herë beteja që po zhvillon Meta me Ramën dhe mazhorancën qeverisëse dhe disa ambasadorë është për të mbrojtur Kushtetutën e vendit.“Sqarojmë për të gjithë shqiptarët se z.Meta, jo vetëm është plotësisht i ndërgjegjshëm për përgjegjësitë e Tij Kushtetuese, si Kryetar i Shtetit, si Komandant i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura dhe Kryetar i Këshillit të Sigurisë Kombëtare, por mbi të gjitha ai është dhe do të jetë në rast nevoje ushtari i parë në mbrojtje të Republikës dhe Kushtetutës”, paralajmëroi dje zëdhënësi i tij Tedi Blushi.

 

Lexo edhe:

“Për Ramën e disa palaço ndërkombëtarë, zgjidhja është referendumi”


Etiketa: , , ,

Pas