Aktualitet

Meta në Korçë, Soreca shkon në Presidencë, takim me Panaritin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:31 - 17/09/21 |
mapo.al

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca, sapo ka dalë nga institucioni i Presidencës. Burime bëjnë me dije se ambasadori Soreca ka zhvilluar një takim me Drejtorin e Kabinetit në Presidencë, Edmond Panariti.


Takimi është zhvilluar në Presidencë gjatë kësaj paraditeje dhe nuk dihet çfarë është diskutuar. Kujtojmë se sot Presidenti Ilir Meta ndodhet në Korçë, ku dekoroi katër ish-të përndjekur politikë.


Nga ana tjetër, në një seancë maratonë, që nisi dje në orën 10:00 dhe mbaroi në orët e para të mëngjesit të sotëm, Kuvendi miratoi qeverinë e re “Rama 3” dhe programin e ri qeverisës, ndërsa tashmë ditën e nesërme pritet të bëhet betimi i tyre te Presidenti Meta.LEXO EDHE:Do e dekretojë qeverinë e re? Meta: Jam i detyruar të respektoj Kushtetutën8


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas