Politika

Meta në Turqi, ja pse u ftua nga Presidenti Erdogan


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:01 - 29/10/18 |
mapo.al

Presidenti i Republikës, Ilir Meta mbërriti sot në Stamboll, me ftesë të veçantë nga presidenti i Republikës së Turqisë, Rexhep Taip Erdogan për të marrë pjesë në përurimin e aeroportit të madh të këtij qyteti “Istanbul Ataturk Airport”.


Simbolika e këtij përurimi përkon me 95-vjetorin e themelimit të Republikës së Turqisë.


Me një kapacitet pritjeje prej 90 milionë pasagjerësh në vit, aeroporti i ri i Stambollit pritet të figurojë mes pesë aeroporteve më të frekuentuar në botë dhe mund të ngjitet në vend të parë të podiumit.1Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas