Aktualitet

Meta nis konferencën për provat e reja në lidhje me “grushtin e shtetit” (Video)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:08 - 20/02/20 |
mapo.al

Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka nisur konferencën për media, ku do publikohen provat e reja, për atë që Meta e quan “Grusht Shteti”. Fillimisht ishte Presidenti Meta, i cilia tha se ka në dorë provat e reja.


U kemi treguar të gjithë juve, me qetësi dhe me drejtësi, hap pas hapi se si ka ndodhur puçi në bazë të provave të reja, që u detyruan të na i sjellin vetëm dje, pas insistimit për të mos na i sjellë, vetëm pasi ne denoncuam këtu Qendrën e Botimeve Zyrtare që po shkelte Kushtetutën duke mos informuar Presidentin për një akt jashtëzakonisht të rëndësishëm, që do t`i dorëzohet dhe Komisionit të Venecias, që ata e kërkaun dhe nuk e gjetën dot. Nuk do mbaj fjalime, por do i referohemi fakteve. Po ftoj zotin Dervishi, ai ka qenë përfaqësuesi i Presidentit në çdo mbledhje të Komitetit të Emërimeve në Dretjësi.”, tha Meta.

Lexo edhe :  Integrimi, Merkel: BE s'duhet të nxjerrë kushte të reja, mirëkuptoj zhgënjimin

Ndërsa këshilltari i tij, Bledar Dervishi shpjegoi provat që kishte presidenca.

1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas