Arkiva 2

Akuzat e Ramës dhe Ballës/ Meta konferencë urgjente në orën 11:45

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:07 - 06/03/20 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta do të dalë në një konferencë urgjente për mediat në orën 11:45, pas akuzave të mazhorancës se ka lobuar në BE kundër çeljes së negociatave. Një ditë më parë ishte Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla i cili akuzoi Metën se kishte kërkuar nga 4 ministra të Jashtëm të BE, që të mbanin qëndrim kundër çeljes së negociatave me Shqipërinë.


Ndërsa sot akuza ndaj Metës hodhi kryeministri Edi Rama i cili deklaroi se për herë të parë Shqipëria ka pro BE-në, por ka kundër presidentin.


LEXO EDHE: 


Rama sulmon Metën: Çon letra në Bruksel kundër ShqipërisëEtiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas