Aktualitet

Meta nxjerr video nga manifestimi i 2 marsit: Sovraniteti i përket popullit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:56 - 02/03/21 |
mapo.al

Presidenti i vendit Ilir Meta ka publikuar një video në “Facebook”, ku paraqiten pamje nga manifestimi i 2 marsit 2020.

Meta thekson se marshimi kuqezi i nisur më datë 2 mars 2020, do të çohet deri në fund nga populli shqiptar, më 25 prill 2021.


Po ashtu, Meta nënvizon se sovraniteti në Republikën e Shqipërisë i përket vetëm popullit.
Postimi i presidentit Ilir Meta:


Jemi popull shqiponjash dhe shqiponjat fluturojnë vetëm lart.


Marshimin kuqezi të nisur më 2 mars 2020 do ta çojmë deri në fund më 25 prill 2021.

Sovraniteti në Republikën e Shqipërisë i përket vetëm popullit.

1


Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas