Aktualitet

Meta nxori SMS-në e diplomatit, Rama e pranon: E kam bërë bisedën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:02 - 08/06/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka folur sonte në ‘Open’ për mesazhin e publikuar pak ditë më parë nga Presidenti Ilir Meta, ku flitej për zgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese.


Rama u shpreh se është në dijeni të mesazhit dhe ka pranuar bisedën e bërë në atë mesazh.


A keni një koment për përmendjen e emrit tuaj në mesazhet e publikuara nga Meta?“Mendoj se bërja e mesazheve publike është një shëmti e madhe për çdo kënd dhe jo më për kreun e shtetit. Dhe jo më që Kreu i Shtetit komunikon me një diplomat të lartë, është shëmti që ndodh vetëm këtu. Unë e mora këtë informacion.Nuk bëhet fjalë për të shtrembëruar apo deformuar kuadrin ligjor por për votimin dhe qëndrimin politik të shumicës në raport me një çështje të caktuar.

Ku qëndron arsyeja për të shitur një marrëdhënie të tillë dhe denglën e madhe të kapjes.” tha kryeministri Edi Rama.

“Unë kam bërë bisedën dhe kam thënë se personi lehtësisht mund ta votojmë nëse është legjitim. Dhe kjo është biseda jonë” tha Rama.

LEXO EDHE: 

Meta publikon mesazhin e diplomatit: Folëm me Ramën, ata mbështesin Arta Vorpsin

1


Etiketa: , ,

Pas